четвер, 5 листопада 2015 р.

Перший урок в 1 класі

                                                        Перший урок в  1 класі
Тема.  Моя рідна школа
Мета. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати;  розвивати пам’ять,  мислення,  бажання  працювати творчо; збагачувати  словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки.
Обладнання: плакат до свята Першого дзвоника, ілюстративний матеріал про школу, модель Сонечка, модель  промінців по кількості учнів
                                                                    Хід уроку
 І. Організація дітей до уроку
            Доброго дня сонечку ясному!
            Доброго дня дню прекрасному!
            Доброго дня друзям усім!
            Доброго дня гостям дорогим!

 ІІ.  Привітання вчителя
Дорогі батьки, гості та першокласники! Цей день, 1 Вересня, завжди памʼятний та хвилюючий у житті кожної людини, свято кожної сімʼї. Особливо хочеться привітати мам і тат, дідусів та бабусь, які привели сьогодні своїх дітей, онуків у Перший клас!
Милі першокласники! Сьогодні ви не просто хлопчики та дівчатка. А справжні школярі. Я рада вітати вас у чудовій країні Знань!
Ви ступаєте на стежину, яка все біжить та біжить, і краю їй немає. Вона манить ступити на неї. А коли вже ступили – не зупиняйтесь. Йдіть і йдіть по ній, то спускаючись униз, то підіймаючись угору, до заповітної мети, назва якої Знання, Розум, Мудрість!
   ІІІ. Подорож країною знань
        Послухайте таку казочку
Був собі дитячий садочок. У ньому дружно жили діти. Коли хотіли – гралися, коли хотіли – розмовляли. Їм виповнилося по 6 років. Настав час іти до школи. Діти хотіли швидше стати школярами, але трішечки боялися. Яке воно шкільне життя? Але так було тільки спочатку. У класі їх зустріли вчителька, книжки, казкові герої, літери. Вони познайомились і зажили цікавим життям.
І. Перша станція «Знайомство»
У нас на дошці чекає Сонечко, але воно зовсім сумне. Бо немає друзів. Давайте познайомимось Сонечку стане веселіше.
(Вчитель перевертає промінчик, а на ньому записано імʼя. Діти з таким імʼям встають, і ми знайомимось)
Ми перевернули всі промінчики, познайомились і Сонечко нам посміхнулось
2. Друга станція «Казкова»
    Діти, ви любите казки?  Казки  люблять і дорослі, і діти.

     Гра «З якої казки?»
«…А Півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а Мишенята танцюють та в ігри грають…» (Колосок).

«…Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?..» (Коза-Дереза.)

«…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» (Колобок).

«…От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і приніс додому…» (Котик і Півник).

«…Хто, хто тут живе?
Я – Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик!
А ти хто така?» (Рукавичка).
2.     Скільки звірів зустрів дорогою Колобок? (Зайчика, Вовчика, Ведмедя і Лисичку)
3. Станція «Загадкова»

На цій зупинці нам потрібно відгадати шкільні загадки

1.Стоїть веселий свiтлий дiм,
  
дiтей багато дуже в нiм.
   Там пишуть i рахують,
   Читають i малюють. (Школа)

2. Іде по вулиці щасливий
    І поважний чоловік
    Він одкрив найбільше диво
    Хоч йому лиш сьомий рік
    Він долає першу в світі
    Книгу Мудрості – Буквар.
    Ви його пізнали, діти?
    Ну, звичайно – це (школяр

3. Коли хочеш ти читати,
   То мене повинен знати
    Всiх я розуму учу,
    А сама завжди мовчу. (Книжка)

4.  Довгі палички, кругленькі,
     Сині, жовті, червоненькі,
     На папері походили, кольори свої лишили.
     Звуться палички оці кольорові... (олівці).

5.  Одну ногу маю, та журби не знаю.
     По папері ходжу, все писати можу,
     Та сама ніколи не буду ходити,
     Мусять мене діти по зошиту водити.
     Та не ті бешкетники, що скачуть у полі,
     А оті розумнички, що вчаться у школі.( Ручка)

6.  В мене є чудовий дім!
     Все що треба є у нім.
     І живуть в будинку тому
     Книги, ручки та альбоми. (Портфель.)

          - Дітки, а чи знаєте ви, що потрібно класти в портфель, коли йдете до школи?
 - А ось послухайте, як хлопчик Миколка збирався до школи

Микола-першокласник

Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М'яч, перо, граблі, подушку,
На обід м'яку пампушку,
Два ведмедики, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю.
Ще стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту,
Трактора, машину, мило.
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку —
Чи усе поклав у сумку?
- Чи правильно зробив хлопчик? А що треба класти в портфель? (Діти відповідають)
       -  Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!
4. Станція «Ігрова»
         Гра «Я – не я»
     А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
      Рано – вранці хто піднявся?  (Я)
     А хто сонечку посміхався?  (Я)
     Не хотів хто одягаться?  (Я)
     А зарядку хто робив?  (Я)
     Свої ручки хто не мив?  (Я)
     Добре зранку готувався. Хто?  (Я)
     А ще досі не вмивався хто?  (Я)
     Хто здоровим хоче стати?  (Я)
     А знання хто хоче мати?  (Я)
   Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і справжніми школяриками стати
 Гра «Будь ласка, не помились»
(Діти виконують завдання вчителя тільки тоді, коли чують слово «будь ласка»)
Починаємо гру
- Встаньте, будь ласка!
- Підніміть руки вгору
- Підніміть руки вгору, будь ласка!
- Потопайте.
- Покрутіться, будь ласка.
- Повертіть головою.
- Присядьте, будь ласка.
- Постійте на одній нозі.
- Сядьте за парти, будь ласка.
5. Станція «Віршова»
    Діти розповідають вірші
7. Станція «Сюрпризна»

ІV. Підведення підсумків

Немає коментарів:

Дописати коментар